Az internet kezdeti korszakában a weblapok leginkább szöveget tartalmaztak, azonban napjainkra a világháló egy olyan platformmá fejlődött, ahol a felhasználók együtt dolgozhatnak barátaikkal és kollégáikkal, dokumentumokat szerkeszthetnek, videókat nézhetnek, zenéket hallgathatnak, pénzügyeiket kezelhetik, és emellett még sok másra is lehetőségük nyílik. A Google Chrome böngészőt a jelenkor követelményeinek megfelelően és a jövő alkalmazásait szem előtt fejlesztették.
"Elképzelésünk szerint a böngésző ablak az internetre, egy eszköz, ami a felhasználókat összekapcsolja kedvenc oldalaikkal és alkalmazásaikkal – és mi nem akarjuk eltakarni előlük a kilátást" – mondta Peresztegi Zoltán, a Google magyarországi képviselője. "Úgy, mint a klasszikus Google kereső, a Chrome egyszerű kezelőfelülete is egy kifinomult, napjaink világhálójára tervezett megoldást rejt."
A Google Chrome-ot úgy alkották meg, hogy a felhasználók könnyen meg tudják keresni a számukra érdekes tartalmakat és problémamentesen navigálhassanak:
- A kombinált kereső- és címsor segítségével a felhasználók pillanatok alatt eljuthatnak azokra a weboldalakra, ahova szeretnének, gyakran csupán néhány billentyű leütésével.
- Az újonnan megnyitott üres lap tartalmazza a leggyakrabban látogatott oldalak listáját, a legutóbbi kereséseket és a könyvjelzőket, ezzel téve könnyebbé a weben való böngészést.
A Google szerint a Chrome erőssége az egyszerre több folyamatot kezelni képes platform, amely stabilitásával és biztonságosságával segíti használóját:
- Minden böngészőlap egymástól függetlenül, különválasztva működik, így ha az egyik lefagy, az nem lesz hatással a többire, tehát a munka a Chrome újraindítása nélkül is folytatható.
- A Google létrehozott egy új JavaScript motort, a V8-at, ami nem csak felgyorsítja a webes alkalmazásokat, hanem olyanok megszületését is lehetővé teszi, amelyek a mostani böngészőkkel nem működhetnének.
"Miközben eredetileg úgy véltük, hogy a Chrome alapjaiban különbözik az eddig ismert böngészőktől, rá kellett jönnünk arra, hogy a semmiből nem tudtuk volna megalkotni azt" – mondta Linus Upson, a Google mérnöki tevékenységekért felelős igazgatója. "A Google Chrome-ot más nyílt forráskódú projektekre építettük, és ezek jelentős mértékben hozzájárultak a böngésző technológiájához, miközben ösztönzőleg hatottak ránk."
A Chrome nyílt forráskódú projektként indul útjára. A Google szándéka ezzel a további funkciók kifejlesztése mellett az, hogy a jövő böngészőit a Chrome alapjául szolgáló technológiák piacra vitelével segítse.
A Chrome jelenleg csak Windows operációs rendszerekkel kompatibilis változata tölthető le a http://www.google.com/chrome honlapról. A Mac- és Linux-felhasználók által használható verziók az elkövetkező hónapokban fognak megjelenni. A nyílt forráskódú Chromium projektet érintő további információk a www.chromium.org weboldalon érhetők el.
nagy okosság, ezután mindenki vérprof...
Ez király!
marketing - tudtommal a marketing már...
Jó ötlet! Hajrá!!!
Nekem nagyon tetszett! Nagyon jo, hog...
Na hát én nem félek... Mondjuk nem tu...
Akkor most leshetjük, mint a trafipax...