A komolyabb szándékúaknak a blogszolgáltató használatát nem ajánlom a lényegi tartalom közlésére, mert eléggé meg van kötve a keze, és lehet, hogy ha éppen olyanuk van, letörölik a blogot, viszont érdemes mindegyiknél igyenesen regisztrálni, mert értékes linkekekt lehet a saját oldalra létrehozni, és őket a nagy keresők is megbizhatóbbnak tartják, azaz oda, illetve onnan kellemes forgalmat generálhatunk a fő vállalkozás honlapjára.
Most arról írok, hogy a saját tárhelyén hogyan telepítsen egy kiváló ingyenes blogmotort, ami szerintem a legjobban kezelhető, és magyar felülettel is rendelkezik. Ez pedig nem más, mint a Wordpress, amit én is használok a blogom szerkesztésére, publikálására.
Wordpress telepítés
1. módszer
A hivatalos legújabb verziót (2.6.3_hu) innen tudja letölteni a gépére. A letöltött file-okat ki kell csomagolni extra alkönyvtár létrehozása nélkül. Legcélszerűbb, ha abban a könyvtárban hoz létre egy /blog alkönyvtárat, ami a honlapja file-jainak a gyökérkönyvtára a gépen, valahogy így:
<a honlap helyi másolatának fökönyvtára>/blog
Ha megfelelően kicsomagolta, akkor alatta három alkönytárnak kell lennie: /blog/wp-admin, /blog/wp-content, /blog/wp-includes
A kicsomagolt file-okat tartalmazó teljes /blog könyvtárat csak fel kell töltenie a honlapnév.hu gyökérkönyvárába az FTP szoftverrel, utána pedig el kell indítani a böngészőt, és a wordpress telepítést megkezdeni a címsorba írva az alábbi címet:
<honlapnév.hu>/blog/wp-admin/install.php
Itt néhány titkos információt kell beállítani, hogy a wordpress tudja használni a szolgáltató MySQL adatbázisát. Ugyanis a blogmotor ebben fog minden információt eltárolni, a saját bejegyzéseitől kezdve az egyes hozzászólók adatain keresztül azok konkrét hozzászólásaikig. Ha megakadna itt a hivatalos telepítési dokumentáció.
2. módszer
Másik lehetőség az installálásra, ha a webszolgáltató (tárhelyszolgáltató) cpanel-je támogatja a Fantastico-t. Ez egy fantasztikusan leegyszerűsített weblapelőállító, -installáló eszköz. Általában többféle programot tud telepíteni, de Ön csak keresse meg a wordpress-t. Általában nem a legfrissebb lesz ott, de kezdésnek megfelelhet. Persze ha nem magyar, akkor inkább az előző verziót használja, mert akkor nem kell a nyelvi testreszabással bajlódnia (bár az sem bonyolult).
Szóval ha Ön szerencsésnek mondható, és a magyar szolgáltatójánál a Fantastico tud magyar wordpress-t telepíteni, akkor még gyorsabban fel tudja telepíteni a blogmotort. Csak a telepítési alkönyvtár nevét (általában "blog") adja meg, és a wordpress adminisztrátori nevét és jelszavát. Admin névnek érdemes nem "admin"-t adni, hanem a saját nevét, ami alatt a bejegyzéseket publikálni kívánja (mint nálam "Csaba"), mert akkor mindig a megfelelő néven fog futni a hozzászólása, amivel személyesebb lesz.
Kitöltés után csak az "installálás" gombra kell kattintania, és már települ is. Néhány perc elteltével már elérhető is az új blog.
Ha a fenti módok egyikével sikerült a telepítés, akkor a <honlapnév.hu>/blog alatt a blog azonnal elérhetővé válik, míg az adminisztrációs felületet a <honlapnév.hu>/blog/wp-admin alatt érheti el.
Szóval miután feltelepítette a Wordpress-t, akkor ha megnézi azt, alapbeállítással elég bután néz ki, ezért a professzionalitáshoz be kell néhány dolgot állítani:
1. Kinézet testreszabása a téma (sablon) kiválasztásával és a grafika személyre szabásával.
2. Alapbeállítások testreszabása: keresőbaráttá tétele, feliratok, címkék, linkek, stb.
3. Alapcikkek törlése, és blogolás elkezdése a saját témában.
A témában további információt a blogomban talál: http://www.penzfolyam.hu/blog
Sikeres blogolást: Németh Csaba
nagy okosság, ezután mindenki vérprof...
Ez király!
marketing - tudtommal a marketing már...
Jó ötlet! Hajrá!!!
Nekem nagyon tetszett! Nagyon jo, hog...
Na hát én nem félek... Mondjuk nem tu...
Akkor most leshetjük, mint a trafipax...