Michael Jackson hatása a pop kultúrára globális és kitörölhetetlen. De talán a legnagyobb öröksége az lesz, ahogyan a zeneipart is megváltoztatta - noha az üzleti modell ma már nem teljesen életképes.

Michael Jackson, mint jó üzleti érzékkel rendelkező előadóművész (énekes, dalszerző, koreográfus, táncos) változtatni tudott a show business történelmén. Lerombolta a zenei műfajok közötti korlátokat, Elvis és a Beatles nyomdokait követve pedig országhatárokon átnyúló rajongótábort épített, ami a globalizáció előjele volt. A lemezeladások korában hatása mind a népszerű, mind pedig a kevésbé ismert előadók üzleti lehetőségeiben is érződött.
Az 1982-ben megjelent Thriller albuma több mint 50 millió példányban kelt el világszerte, ami világrekordnak számít azóta is, és az internet terjedésével valószínűleg az is marad. Mára tehát az iparág megváltozott, nem lehet ekkora példányszámban eladni, azt is mondhatjuk, hogy a technológiai változások vágóhídra küldték. Bár a kiadója teljes vállszélességgel mellé állt, Jacksonnak akkor még harcolnia kellett az MTV-vel, hogy bekerüljön. A Thriller albumhoz kapcsolódó videói mérföldkőnek számítanak, mert ettől kezdve indultak burjánzásnak a zenei csatornák. A videózás korának egyik meghatározó személye lett, ami egy növekvő marketingeszköz születését is jelentette.
Bár utolsó éveiben a személyes pénzügyei nem voltak teljesen rendben, amikor még csúcson volt hozott pár okos üzleti döntést. Ilyen például, hogy 1985-ben 47,5 millió dollárért megvette a Beatles zenéket. Ha a jogdíjakat és a szerzői jogokat nézzük, akkor egy fél milliárd és egy milliárd közötti értékű zenei gyűjteményt vásárolt (ő vette meg Eminem, Shakira és Beck dalainak jogait is).

Michael Jackson vagyonának jelenlegi piaci értéke nem ismert. A Wall Street Journal állítása szerint ugyanakkor adósságai összesen mintegy 500 millió dollárra rúgnak. Ahogy a zeneipar az elapadó lemezeladások után az élő fellépések irányába mozdult el, Jackson visszatérését is londoni koncertsorozattal tervezték, ami a következő hónapban indult volna. A projekt mögött a Colony Capital hedge foud áll. Emellett világturné, Broadway musical és a Thriller kaszinó is szerepelt az üzleti tervekben. A befektetők úgy tekintettek Jacksonra, mint aki 500 millió dollárt tud termelni egy évben, ha használja egy kicsit az eszét. Csak nagyon kevés művész ér fel egy multi milliárd dolláros vállalkozással. Michael Jackson ilyen volt.
Meg nem erősített becslések szerint 85 millió dollár értékű jegyeladása volt a tervezett koncertsorozatra. A kiegészítő termékek és a másodlagos piaci értékesítéssel összesen 115 millió dollárnál járhatott az újrakezdés jelenleg. Most ezeket a jegyeket vissza kell téríteni. Maga Michael Jackson 50 millió dollárt keresett volna a londoni koncertekkel.
Tény az is, hogy a sztár halálhíre megdobta a kapcsolódó kereskedelmi forgalmat: az Amazon.com első 15 helyén Michael Jackson lemezei találhatók.
nagy okosság, ezután mindenki vérprof...
Ez király!
marketing - tudtommal a marketing már...
Jó ötlet! Hajrá!!!
Nekem nagyon tetszett! Nagyon jo, hog...
Na hát én nem félek... Mondjuk nem tu...
Akkor most leshetjük, mint a trafipax...