
A konferencia a Miskolci Egyetem épületében zajlott, ahol a közös plenáris ülés után 4 különböző szekcióban folytatódott az előadások sorozata. Az idei szimpózium témája a „Gazdálkodás a lehetőségekkel - az önkéntesség jegyében" volt, amely az Európai Unió kezdeményezése nyomán kapta ezt a nevet, mivel 2011 az Önkéntesség Európai Éve lesz. Pelczné dr. Gáll Ildikó, mint a konferencia főszervezője részletesen kitért beszédében erre a témára. Az önkéntességet támogatni kell, mivel egy természetes hajtóerő, ami értéket teremt és segítséget nyújt, legyen szó bármilyen jellegű önkéntességről. Mindenféleképpen hasznos a társadalom számára, de a vállalatok is számos előnyre tehetnek szert, ha a társadalmi felelősségvállalás útjára lépnek, hiszen így építenek pozitív képet a vállalatról, erősítik a munkavállalók közösségét és a vásárlói lojalitást. Továbbá a gazdasági teljesítményt is nagyban segíti az efféle vállalati tevékenység, amit külföldön már széles körben alkalmaznak.

Érdekes kérdéseket vetett fel Dr. Kocziszky György a Gazdaságtudományi Kar dékánja, aki megnyitó előadásában a gazdasági világválságot és a várható trendeket hangsúlyozta. A dékán szerint ez a válság más volt, mint a többi és egyben egy új korszak kezdetét is jelenti. Nem csupán gazdasági és pénzügyi változások mentek végbe, hanem egy bizonyos erkölcsi fordulat is bekövetkezett. „A monetáris gazdaságpolitika kudarcot vallott és új gazdasági modellek megjelenése várható. A legvalószínűbb a kereslet és a foglalkoztatás-növelő modell térnyerése.” – mondta el Dr. Kocziszky György.
Természetesen rengeteg gondolatébresztő és hasznos előadást hallhattunk, összesen 49 felszólalásra került sor a négy szekcióban. A konferenciát a Miskolci Egyetem rektora Dr. Patkó Gyula nyitotta meg, aki elmondta, hogy a Miskolci Egyetem regionális munkaerő-piaci igényekhez igazodó oktatáspolitikát igyekszik követni. Kiemelte, hogy a Tanácsadási Konferencia is azt a célt szolgálja, hogy az egyetemi élet szoros összefüggésben álljon a valódi üzleti élettel. Habár a válság súlyosan érintette Magyarországot, mégis előre kell tekinteni, mert a diákokat már a válság utáni időszakra készítik fel.
A rektor után számos elismert szakember tartott előadást, így például Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, dr. Czomba Sándor a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára és Szabó György, a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdasági tanácsadója. Nem csak az állami, hanem a vállalati szféra is szép számban képviseltette magát a régióból, bizonyítva, hogy az Egyetem törekvései az oktatási intézmény és a vállalati szféra együttműködésére nem hiábavalóak.
nagy okosság, ezután mindenki vérprof...
Ez király!
marketing - tudtommal a marketing már...
Jó ötlet! Hajrá!!!
Nekem nagyon tetszett! Nagyon jo, hog...
Na hát én nem félek... Mondjuk nem tu...
Akkor most leshetjük, mint a trafipax...