Érdemes például akkor választani, ha az indítani kívánt vállalkozás szolgáltatást nyújt, így nem keletkezik jelentős költsége. Amennyiben nem főállásként működtetnénk, hanem mellékállásként, ekkor a főállásnál fizetik utánunk a járulékokat és az egyéni vállalkozásnál csak a profit után kell adózni.
Az egyéni vállalkozás könyvelése általában egyszerűbb, így olcsóbban is vállalják a könyvelő irodák, mint például egy Kft. esetében. Az egyéni vállalkozókra ugyanis nem terjed ki a Számviteli törvény hatálya, így nem szükséges összetett könyvviteli rendszert üzemeltetni.
Lényeges szempont még, hogy milyen időtávban gondolkodunk. Amennyiben egy rövidebb munkára, vagy idényjellegű tevékenységre szeretnénk vállalkozást indítani, akkor nem érdemes céget létrehozni, mert bonyolultabb és költséges megszűntetni.
Mérlegelhetünk a szerint is, hogy stratégiailag milyen üzleti lehetőségről van szó: ha csak számláznunk szükséges a munkánkról (kényszervállalkozás) és nem egy piaci üzleti lehetőséget szeretnénk megvalósítani (nem a hosszú távú üzleti tervünk alapján szeretnénk vállalkozni), akkor szintén nem érdemes céget indítani. Ebből a nézőpontból lényeges az exit (kiszállási) stratégiánk is, ugyanis egy céget (főként a korlátolt felelősségű társaságot és a részvénytársaságot) lényegesen könnyebb eladni, mint az egyéni vállalkozást, vagy akár a betéti társaságot is. Kényszervállalkozás esetében az eladás persze csak nagyon ritkán merül fel kérdésként.
További információkat itt olvashat az
Egyéni vállalkozás indítása kérdéseiről.
nagy okosság, ezután mindenki vérprof...
Ez király!
marketing - tudtommal a marketing már...
Jó ötlet! Hajrá!!!
Nekem nagyon tetszett! Nagyon jo, hog...
Na hát én nem félek... Mondjuk nem tu...
Akkor most leshetjük, mint a trafipax...